Питання та відповіді
Що означає "Інтернет-документ"" та ""Експрес-накладна"", і яка між ними різниця"

Інтернет-документ, або найчастіше зустрічається назва "ІД" - це форма документа з інформацією про вантаж клієнта, яку клієнт може створити в особистому кабінеті, за API, через модуль 1с, або в мобільному додатку.
ІД є документом, який клієнт самостійно може створити без працівників "Нової пошти".
Також, ІД можна використовувати для фактичного відправлення вантажу, якщо надрукувати її та передати співробітникам "Нової пошти" разом із вантажем.

Інтернет-документ – це насамперед документ, який клієнт сам створює, редагує, і навіть друкує. Тому поки ІД не передана співробітнику "Нової пошти" - ні клієнт, ні співробітники, не здійснюють фактичне відправлення вантажу. Просимо звернути увагу на те, що якщо створюється ІД з відправкою від адреси, тобто фактично клієнт хоче, щоб до нього приїхали і забрали вантаж, то в такому разі такі ІД обробляються нашими співробітниками і з клієнтом можуть зв'язатися для уточнення інформації про адресу, або про інші дані вантажу.

 

Експрес-накладна, або найчастіше зустрічається назва "ЕН" - це форма документа з інформацією про вантаж клієнта, за якою фактично виконується відправлення та рух вантажу.
ЕН створюється співробітниками "Нової пошти". Використовуючи API, клієнт може змінювати дані в ЕН, але для цього створені окремі методи не пов'язані з ІД.

 

ІД та ЕН можуть бути пов'язані між собою. Це відбувається в тому випадку, якщо клієнт спочатку створює ІД на відправлення, а потім передає її співробітнику "Нової пошти" разом із вантажем. При такому сценарії дані ІД беруться за основу, і на їх основі створюється документ ЕН, за яким фактично відбувається надсилання вантажу.

Як видалити(відключити) API ключ

Для того щоб примусово припинити термін роботи API ключа потрібно зайти в особистий кабінет, перейти на вкладку "Налаштування - Безпека", знайти ключ, що цікавить, і натиснути на іконку у вигляді хрестика. Ця дія призведе до того, що ключ буде видалено. Шлях до розділу "Безпека" наступний - https://new.novaposhta.ua/dashboard/settings/developers.

ВАЖЛИВО! У разі видалення ключа його не можливо буде відновити, при цьому запити, в яких він був вказаний, - перестануть виконуватись.

Для подальшої роботи з API потрібно буде створити новий ключ на тій же вкладці "Безпека" і вказати його у своїх запитах, таким чином замінивши старий ключ.

Чи можливо отримати кілька API ключів, і що це дає

Для одного й того ж облікового запису можна створити кілька одночасно працюючих API ключів. Технічно – жодної різниці в роботі не буде. Один і той же ключ можна без проблем використовувати одночасно з різних джерел, тому ми не рекомендуємо створювати кілька ключів без явної причини.

Який термін життя API ключа і як його продовжити

Ключ API створюється терміном на 1 рік. При настанні кінцевої дати ключ перестає виконувати свою функцію, і більше не доступний для роботи.

 

Термін роботи ключа можна продовжити, це можна зробити, якщо зайти в особистий на вкладку "Налаштування - Безпека" і натиснувши на іконку у вигляді годинника біля потрібного ключа. Шлях до розділу – https://new.novaposhta.ua/dashboard/settings/developers. Але є кілька ситуацій, які не дозволять продовжити термін дії ключа: якщо дата закінчення роботи ключа вже пройшла, або якщо ключ був видалений. Тобто термін роботи ключа можна пролити доки не настала кінцева дата, і він не вилучений.

Не приймає ЄДРПОУ під час роботи з отримувачем

Причиною може бути відсутність у державному реєстрі даних по зазначеному ЄДРПОУ, або блокування господаря ЄДРПОУ.

У рідкісному випадку можлива ситуація, що організація (компанія, фізична або юридична особа) за вказаним ЄДРПОУ – додані до чорного списку у зв'язку з якимись подіями.

З цих причин можливий блок з боку API для роботи з таким ЄДРПОУ.

У таких ситуаціях рекомендуємо робити відправлення із зазначенням даних фіз особи.

На порталі не з'являються новини щодо оновлення в API, модулі, віджетах

Ми працюємо над усуненням цієї проблеми, та розробляємо коректний та зрозумілий вигляд для нового формату ведення новин

Чи існує модуль для лінійки BAS

На жаль немає :(

Чи існує документація API англійською, або іншими міжнародними мовами

На сьогоднішній день документації англійською мовою перебувати у розробці.

Щодо документації іншими мовами, то на даний момент ми проводимо аналіз за найчастішими зверненнями клієнтів, для розуміння потреби в тій чи іншій мові.

У документації не знайшли всі параметри та варіанти відповідей на запити

Ми намагаємося дати найнеобхіднішу інформацію для початку роботи із запитом, тому деякі моменти можуть бути відсутніми в описі.

Але ми будемо раді розглянути і допомогти в будь-яких питаннях, щоб зробити документацію якомога зрозумілішим.

Якщо у вас виникли запитання чи пропозиції - просимо вас надіслати їх на нашу електронну пошту support@novaposhta.ua.

Кнопки віджетів не активні.

Для розміщення вибраного віджету, Вам потрібно зробити 3 простих кроки: 1.

Скопіювати код віджету із вкладки HTML, натиснувши кнопку «Скопіювати код». Цей код необхідно розміщувати на сторінці вашого сайту або підготовленому місці адмін панелі.

2. Копіювати посилання віджету із вкладки CSS, натиснувши кнопку «Скопіювати». Це посилання необхідно розміщувати всередині тегів Head вашого сайту або у відповідному місці адмін панелі.

3. Скопіювати посилання віджету із вкладки JavaScript, натиснувши кнопку «Скопіювати». Це посилання необхідно розмістити відразу за межами закінчення тіла віджету, а саме під закінченням тега /Div на сторінці сайту, або у відповідному місці адмін панелі.

Помилка завантаження довідника 1С

Формат XML використовується для обміну даними між системами 1С та API "Нова пошта" При формуванні COM запиту в 1С у форматі XML може виникнути помилка: msxml6.dll або msxml3.dll : Помилкове визначення для кореневого елемента у схемі Для налаштування експорту в XML необхідно встановити XML-парсер Microsoft. Для роботи парсера у вікні завантаження можна вибрати файл msxml.msi. https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=19662 Завантажити, встановити, перезапустити 1С.

https://support.microsoft.com/ru-ua/kb/973687 За цим посиланням можна завантажити необхідний файл для всіх конфігурацій Windows + Windows Server